İstanbul’un 9 AVM’si için mahkeme noktayı koydu. Toplam borç 600 milyon Euro

Ticaret mahkemesi 600 milyon Euro borcu bulunan ve yılda 76 milyon kişi tarafından ziyaret edilen ve ‘Forum’ adını taşıyan 9 AVM için açılan konkordato davasında karar verdi. 1500 mağazanın faaliyet gösterdiği 9 AVM’ye 1 yıl boyunca haciz eşlemi uygulanamayacak.

İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafların talep ve savunmalarını aldıktan sonra kararını açıkladı. Mahkeme, 9 AVM’nin bağlı olduğu 9 şirket dahil toplam 10 şirket için 1 yıllık kesin mühlet kararı verdi. Mahkeme, komiser heyetinin de görevine devam etmesine karar verdi. Kararda, 3 kişilik komiser heyeti üyelerine aylık 125 bin TL ödenmesine hükmedildi.

Forum AVM’lerin avukatları Hande Yelgin ve Serkan Yelgin “Bugün mahkeme, dosya nezdindeki incelmelerini tamamladı ve 9 AVM sahibi 10 müvekkil firmanın mali verilerinin tutarlı olduğu, sunulan borç ödeme projesinin uygulanabilir olduğunu tespit ederek, alacaklılar ile görüşmelerin tamamlanması ise için 1 yıllık kesin süre verilmesine karar verildi” dedi.

Av. Yelgin açıklamasının devamında “Müvekkil firmaların borçlarının banka borçlarının tamamı özel bankalara, bu bankaların bir kısmı bir kısmı ise yabancı bankalar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir