Aziz Yıldırım’dan sitem: Kalbim kırık, yaptıklarımın karşılığı bu mu olmalıydı?

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, kongre çalışmaları kapsamında Mersin’de bir otelde düzenlenen toplantıda kongre üyeleriyle buluştu.

‘TARİH İKİNCİLERİ YAZMAZ’

AA’nın haberine göre, toplantıda konuşma yapan Aziz Yıldırım, şampiyonluk hedefiyle aday olduğunu dile getirdi.

Yıldırım, “Şimdi Fenerbahçe raydan çıktı. Fenerbahçe sportif anlamda başarılı olmadığı gibi başka mecralara kaydı. Bilmiyorum görüyor musunuz? Biz çok görüyoruz. Bundan dolayı arkadaşlarla bu raydan çıkan vagonu yine raya oturtup devam etmesini sağlayabilmeye karar verdik” ifadelerini kullandı.

Kulübün borçlarına değinen Yıldırım, “Başkanlığım sürecinde ‘Borç şu kadardı, bunlar böyle yaptılar.’ demeyeceğim, konuşmayacağım. Böyle şeylerle işimiz yok. Başarılı olma mecburiyetindeyiz. Şampiyon olmamız lazım. Şampiyon olmazsak hepimiz üzüleceğiz. Onun için tek vaadimiz şampiyon olmak, yapmak. Tarih şampiyonları yazar, ikincileri yazmaz” diye konuştu.

‘TARAFIM ATATÜRK VE LAİK CUMHURİYETÇİLİK, KİMSEDEN BUGÜNE KADAR FETVA ALMADIM’

Takımı şampiyon yapamamaları halinde birinci sene sonunda olağanüstü kongreye gideceklerini vurgulayan Yıldırım, aday olanı da destekleyeceklerini söyledi.

“Bu gidiş iyi bir gidiş değil” diyen Yıldırım, “Listelere, düşüncelere iyi bakın. 20 sene başkanlığımda siyaset yapmadım. Tarafım, Atatürk ve laik cumhuriyetçilik, onun dışında değilim. Kimseden bugüne kadar fetva almadım. Benin adıma çok şeyler söylüyorlar ama inanın, 20 sene başkanlık yaptım iktidardan ya da siyasetten ‘Şu arkadaşı yönetimine al’ demediler. Kimse ne baskı yaptı ne söyledi. Şampiyon yapacağız. Onun için sizlerden oy ve destek istiyorum. Fenerbahçe’yi eski haline, yıllarına döndüreceğiz. Buna inanıyorum, siz de inanın” ifadelerini kullandı.

‘ALİ KOÇ’LA FİKİR AYRILIKLARIM VAR, BAŞKA AYRILIĞIMIZ YOK’

Aziz Yıldırım, söz alan bir kongre üyesinin “Sizi Ali Koç ile el ele görmek isterdim” sözü üzerine, Ali Koç ile fikir ayrılıklarının bulunduğunu belirterek, “Bizim başka ayrılığımız yok. Bir de onun hali ve tavırlarından dolayı ortaya gelen pozisyon var. Kongre oldu. Arabaya bindim, gittim eve. Hiçbir şey yapmadım. Konuşmaya başladılar; ‘Kaçtı, gitti’. Ben kaçacak adam değilim. Biz kimseye bağlı değiliz” diye konuştu.

Gelecek yıl Türkiye Kupası ile ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine Yıldırım, federasyonun takıma ceza verip vermeyeceğini bilmediğini ifade ederek, “Ceza vermezse her yerde oynayacağız. Her yerde başarıyı, şampiyonluğu kazanmaya çalışacağız” dedi.

Bir katılımcının, “Eskiden siz elinizi masaya vururdunuz. Şimdi sakin gözüküyorsunuz. Eski Aziz başkanımız olacak değil mi?” sözü üzerine Aziz Yıldırım, elini yumruk yapıp masaya vurdu.

Seçim sonucu ne olursa olsun Ali Koç ile el sıkışıp sıkışmayacağının sorulması üzerine Yıldırım, “el sıkmakla bir şey olmayacağını” belirtti.

Kendisinin bir şey demediğini ancak karşısındakilerin sürekli kendisini tahrik ettiğini söyleyen Yıldırım, “Ben yok sayacağım. Bir araya gelmemizin bir faydası yok. Onun için bu konuyu fazla abartmayalım. Bizim fikir ayrılığımız var. Yoksa medeni insanlarız. Gelsin ‘Merhaba’ desin ‘Merhaba’ deriz. Yok mu diyeceğiz. Fikir ayrılığı var. Ben ‘Mourinho’ diyorum, onlar İsmail Kartal. Gittiler hemen Mourinho’ya sarıldılar. Aramızdaki fark bu” ifadelerini kullandı.

NEDEN MAÇLARA GİTMEDİ: STATTAN GİDERKEN BENİ YUHALAMADINIZ MI?

Bir katılımcının, 6 yıldır Fenerbahçe maçına niçin gitmediğini sorması üzerine Yıldırım, başkanlığı döneminde Fenerbahçe’ye yaptığı çalışmaları anlattı.

Kendisinin yargılanmaması gerektiğini belirten Aziz Yıldırım, “Kongreden sonra o stattan giderken beni yuhalamadınız mı? Utanmadınız mı? İçimdekileri dökmüyorum. Oradan giderken, bu kulüp için hapis yattığımda hakim ya da savcısına ‘Seni atarız’, ‘Sen kimsin lan beni atacak’ diyen adamı siz yuhalayarak gönderdiniz. Onun için bana bir şey konuşmaya sizin hiçbir hakkınız yok. Buna rağmen ben kendimi feda ederek geliyorum. Çünkü Fenerbahçe yanlış yola giriyor. Bunu önlemek için geliyorum. Bunlar olmamış gibi elini sık. Elini sıksam ne olacak sıkmasam ne olacak. Görüntü oluyor. Kalben kırığım size. Kalbim kırık. 20 sene yaptıklarımın karşılığı bu mu olmalıydı? Yapılanları insan unutmuyor. Unutmam, öyle bir yapım var” diye konuştu.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir